Управління соціального захисту населення Подільської районної
у м. Полтава ради

вул. Гайового, 3, м. Полтава, 36005
тел/факс: (0532)51-20-43

Дата публікації:

Розширення переліку категорій осіб, яким можуть надаватися реабілітаційні послуги

04 жовтня 2022 року Урядом внесено зміни до Порядку здійснення реабілітаційних заходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.01.2022 р. № 31 (далі – Порядок) щодо розширення переліку категорій осіб, яким можуть надаватися реабілітаційні послуги.

            Відповідно до Порядку реабілітаційними послугами забезпечуються особи з інвалідністю, діти з інвалідністю, діти віком до 3-ох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання групи інвалідності та згідно внесених змін учасники бойових дій та цивільні громадяни, які в районах воєнних дій отримали поранення, каліцтва та інші захворювання, незалежно від встановлення їм інвалідності .

            Підставою для отримання реабілітаційних заходів для вищезазначених категорій громадян є висновок лікарсько-консультативної комісії державного або комунального закладу охорони здоров’я чи рішення військово-лікарської комісії.

            Комплексна реабілітація здійснюється державними реабілітаційними центрами, комунальними реабілітаційними закладами та реабілітаційними закладами приватної форми власності, в амбулаторних і стаціонарних умовах на безоплатній основі.

            Особа самостійно обирає реабілітаційний заклад.

            Перелік державних закладів, перелік документів, необхідних для отримання реабілітаційних послуг формується Мінсоцполітики.

            Зокрема, на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики (https://www.msp.gov.ua/news/15062/html) оприлюднено наступний перелік державних реабілітаційних закладів (центрів комплексної реабілітації), що належать до сфери Мінсоцполітики (соціального захисту населення):

            - Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Мрія» (м. Миколаїв);

            - Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Пролісок» (м. Луцьк);

            - Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Промінь» (м. Вінниця);

            - Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина» (м. Львів, смт. Великий Любінь);

            - Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Поділля» (м. Вінниця);

            - Державна реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Віра, надія, любов» (с. Бансени, Чернівецькї області).

            Одночасно, внесеними змінами до Порядку передбачено можливість подання необхідних документів за фактичним місцем перебування громадян, у тому числі у військовому госпіталі.

            Зокрема, для отримання послуг отримувачу або його законному представнику необхідно звернутися до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади або до центру  надання адміністративних послуг (в містах обласного значення до територіального управління соціального захисту населення) та подати заяву про отримання комплексних реабілітаційних послуг.

            У заяві про отримання комплексних реабілітаційних послуг, зазначаються відомості щодо:

            -індивідуальної програми реабілітації, виданої медико-соціальною експертною комісією, лікарсько-консультативною комісією державного або комунального закладу охорони здоров’я (для дітей з інвалідністю)

            -висновку лікарсько-консультативної комісії державного або комунального закладу охорони здоров’я чи рішення військо-лікарської комісії з рекомендаціями стосовно надання реабілітаційних послуг;

            -паспорта громадянина України,для іноземців та осіб без громадянства-довідки про звернення за захистом в Україні/посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту/посвідчення біженця/паспортного документа іноземця та посвідки на тимчасове проживання або посвідки на постійне проживання, свідоцтва про народження(для дітей віком до 14 років);

            -документа із зазначенням даних щодо реєстраційного номера облікової карти платника податків або паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової карти платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті) отримувача.